/ Projekty /

SAWIG Office to nowoczesny obiekt handlowo-usługowy, zlokalizowany w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Nowa inwestycja SAWIG Invest Group jest idealną ofertą dla firm, które cenią wysoką jakość oraz oryginalną i funkcjonalną architekturę. Przeszklona elewacja nadaje budynkowi eleganckiego charakteru a przestronne wnętrza zapewniają swobodę aranżacji oraz maksymalny komfort pracy.


Pięciokondygnacyjny budynek posiada ok. 3 000 m2 powierzchni użytkowej. Cztery piętra budynku inwestor przeznaczył na pomieszczenie biurowe, blisko 2 500 m2, a na parterze, o powierzchni 500 m2, powstaną lokale pod działalność handlowo-usługową. Projekt architektoniczny przewiduje powstanie szerokiej gamy pomieszczeń, co pozwoli najemcom na dopasowanie oferty do własnych potrzeb. Przestronne i funkcjonalne piętra, każde o powierzchni ponad 600 m2, dają dużą swobodę aranżacji, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu pracy.


Biurowiec zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Krakowa - Podgórze, w pobliżu ul. Wadowickiej i Kamieńskiego, jednych z głównych dróg wlotowych do Krakowa od południa oraz w bezpośrednim sąsiedztwie centrum komercyjnego Bonarka. Bliskość centrum miasta oraz usytuowanie przy głównych arteriach komunikacyjnych zapewnia sprawny dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, do kluczowym miejsc w Krakowie oraz gwarantuje codzienną oszczędność czasu potrzebnego na transport. Z kolei szybki dojazd do obwodnicy miasta oraz autostrady A4 jest kolejnym atutem inwestycji. Przejazd do centrum miasta zajmuje ok. 10 minut, zaś na lotnisko Kraków – Balice nie więcej niż 20 minut. Dodatkowo biurowiec znajduje się w bliskiej odległości od historycznej dzielnicy Kazimierz, bogatej w ofertę usługową i gastronomiczną. Okolica nowej nieruchomości to intensywnie rozwijający się obszar, o dużym potencjale biznesowym, co zwiększa atrakcyjność inwestycji.  


SAWIG Office to połączenie oryginalnej architektury, najwyższej jakości materiałów oraz praktycznych rozwiązań. Przy realizacji projektu, inwestor postawił na komfort i energooszczędność. Stąd przeszklona elewacja, która nadaje budynkowi biurowego charakteru, a dodatkowo wykorzystuje naturalne światło do doświetlenia oraz ogrzania wnętrz, co znacznie zredukuje zużycie energii elektrycznej. Ponadto zastosowana została mechaniczna wentylacja, która zmniejszy koszty ogrzewania oraz poprawi jakość powietrza i komfort pracy. Dodatkowo budynek wyposażony będzie w system ogrzewania VRV, całodobową ochronę, instalację przeciwpożarową oraz światłowodowe łącze. „Centrum dowodzenia", czyli recepcja jest zlokalizowana w eleganckim lobby, skąd użytkownicy mogą dostać się na każde z pięter, korzystając z cichobieżnych wind lub klatki schodowej. Podziemny parking na 21 samochodów skomunikowany jest z kondygnacjami naziemnymi windą osobową oraz klatką schodową. Przewidziano również miejsca postojowe na rowery.


Dbałość o szczegóły, oryginalna architektura oraz zastosowanie materiałów budowlanych o najwyższej jakości sprawia, że biurowiec SAWIG Office to oferta „uszyta na miarę".

Autor projektu: Pracownia INDO ARCHITEKCI www.indo.pl